...

Zabiegi trychologiczne Poznań

Spis treści

Trycholog, czyli lekarz medycyny specjalizujący się w diagnozowaniu i leczeniu wszelkich dolegliwości związanych z włosami i skórą głowy to jedno z częściej wyszukiwanych obecnie haseł w wyszukiwarkach internetowych. 

Choroby skórne głowy czy łysienie to dolegliwości, z którymi borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Sklepowe preparaty często zawodzą i konieczna jest wizyta u specjalisty. 

Czym zajmuje się trycholog i jakie zabiegi wykonuje? Do najważniejszych z pewnością należy konsultacja trychologiczna, czyli szczegółowy wywiad z klientem, na podstawie którego trycholog może określić stan włosów oraz przyczyny problemów z włosami i skórą głowy. Do innych popularnych zabiegów należą infuzja tlenowa oraz mezoterapia mikroigłowa skóry głowy. 

Zabiegi trychologiczne Poznań to prosta droga do pożegnania się z problemami związanymi zarówno ze skórą głowy, jak i włosami oraz – w efekcie – cieszenia się bujną oraz – przede wszystkim – zdrową fryzurą.

Infuzja tlenowa Poznań – co to jest?

Infuzja tlenowa ma za zadanie dotlenić skórę głowy oraz mieszków włosowych. Polega na podaniu do skóry substancji aktywnych za pomocą sprzężonego, skoncentrowanego tlenu. Jest to rodzaj zabiegu trychologicznego, na który decyduje się coraz więcej osób – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. 

Jakie są efekty infuzji tlenowej skóry głowy? Przede wszystkim większy wzrost włosów, zwiększenie ich elastyczności, stymulacja odnowy komórek oraz regeneracja włosów. Infuzja tlenowa Poznań to propozycja dla osób – zarówno kobiet, jak i mężczyzn w każdym wieku – borykających się z łysieniem, nadmierną utratą włosów spowodowaną przez stres, takimi problemami jak łojotok, łupież, wrażliwa, zaczerwieniona oraz łuszcząca się skóra głowy.

Decydując się na zabieg infuzji tlenowej, warto postawić na specjalistę, który – zanim dojdzie do zabiegu – przeprowadzi wywiad pozwalający poznać źródło problemów. Aby na dobre pożegnać się z nadmiernym i uciążliwym wypadaniem włosów, trzeba bowiem obrać plan działania.

Leczenie wypadania włosów Poznań

Wypadanie włosów to problem, z którym borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Dolegliwość może być spowodowana wieloma czynnikami. 

Do najpowszechniejszych przyczyn wypadania włosów należą: choroby wewnątrzustrojowe, zaburzenia hormonalne, genetyka ale również nadmierny stres oraz zła dieta. Leczenie wypadania włosów Poznań to sposób na zdrowe i lśniące włosy. Aby jednakże do tego doprowadzić, konieczna jest wizyta u trychologa, czyli „terapeuty od włosów”. 

Po przeprowadzeniu konsultacji trychologicznej, specjalista jest w stanie wskazać nie tylko powód wypadania włosów ale również zlecić zabieg lub serię zabiegów, które znacznie poprawią ich stan. Jednym z najpopularniejszych, a zarazem najskuteczniejszych zabiegów jest mezoterapia mikroigłowa skóry głowy, czyli innowacyjny i niezwykle efektywny zabieg wpływający na porost włosów oraz zapobiegający ich wypadaniu.

Mezoterapia mikroigłowa skóry głowy Poznań.

Zabieg mezoterapii mikroigłowej skóry głowy przede wszystkim poprawia mikrocyrkulację naczyń włosowatych i hamuje tzw. 5α reduktazę czyli enzym aktywujący DHT, który jest odpowiedzialny za wypadanie włosów. Innymi słowy – dzięki zabiegom mezoterapii mikroigłowej można na dobre pożegnać się z problemem, jakim jest łysienie. 

Jak? Mezoterapia mikroigłowa Poznań wymusza pobudzenie kolagenu, elastanu, kwasu hialuronowego oraz składników macierzy międzykomórkowej, które odpowiedzialne są za porost włosów. Mezoterapia mikroigłowa skóry głowy Poznań to zabieg przeznaczony dla osób w wieku od 30 do 70 lat borykających się z łysieniem i marzących o zdrowej skórze głowy i mocnych, grubych włosach. 

Mezoterapia, prawidłowo wykonana, jest zabiegiem praktycznie bezbolesnym. Trycholog wykorzystuje najwyższej jakości preparaty zawierające substancje aktywne, mające wzmocnić i odżywić komórki, dzięki czemu zabieg jest tak często wybierany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.

Więcej wpisów