ZABIEGI

wykonywane w gabinecie Hair & Scalp TRYCHOLOG

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

KONSULTACJA TRYCHOLOGICZNA

Konsultacja trychologiczna jest to szczegółowy wywiad z klientem, na podstawie którego trycholog może określić stan włosów oraz przyczyny problemów z włosami i skórą głowy. Trichoskopem, urządzeniem służącym do wykonania zabiegu trichoskopii w powiększeniu 200-krotnym, można ocenić skórę głowy, mieszki włosowe, naczynia krwionośne oraz stan włosów.

Na podstawie wywiadu z klientem oraz badania skóry głowy i włosów opracować można optymalną kurację, która w zależności od stopnia zaawansowania choroby może być stosowana samodzielnie przez klienta w domu. Dodatkowym wsparciem kuracji jest cykl zabiegów w gabinecie trychologicznym .

Umów wizytę

Gabinet Hair & Scalp Trycholog oferuje swoim klientom konsultacje trychologiczne, które stanowią pierwszy krok w walce z:

Dopasowanie odpowiedniej kuracji poprawia stan skóry głowy, która jest lepiej odżywiona, czego skutkiem jest poprawa kondycji włosów.
Przede wszystkim musimy pamiętać, iż skóra naszej głowy, jak i sama kondycja włosów, jest odzwierciedleniem tego, co dzieje się w naszym organizmie.
Na stan zdrowia i jakość skóry Twojej głowy i włosów ma wpływ wiele czynników, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Do czynników endogennych możemy zaliczyć np. zaburzenia hormonalne, zaburzenia odżywiania, czynniki genetyczne, zaburzenia w sferze emocjonalnej, choroby autoimmunologiczne, natomiast do egzogennych – nieprawidłowe zabiegi kosmetyczne, higiena, zanieczyszczenie środowiska.

Ważne: Wczesna reakcja pozwala szybko dotrzeć do podstaw problemu i usunąć je, przez co terapia trwa krócej i jest bardziej skuteczna.

Przed pierwszą wizytą zaleca się:

Warto mieć ze sobą aktualne wyniki morfologii krwi, zbadany poziom TSH, FT3, FT4, ATPO i ATG, poziom ferrytyny, Fe, witaminy D3, B12, cynku oraz OB lub CRP.
Ważne jest jednak, żeby nie były starsze niż sprzed pół roku.
Zanotuj nazwy produktów, których używasz do pielęgnacji i stylizacji włosów. Przygotuj się na pytania dotyczące przyjmowanych leków, przewlekłych chorób, metod antykoncepcji, diety i odżywiania, ilości snu oraz stanu emocjonalno-psychicznego.
Wywiad to podstawa dobrej diagnozy.

Peeling

Jest to podstawowy zabieg trychologiczny. Zabieg polegający na oddziaływaniu określonej substancji enzymatycznej lub mechanicznej na skórę głowy w celu jej złuszczenia. Ma na celu skuteczne oczyszczenie skóry głowy z zanieczyszczeń, brudu, kurzu, resztek kosmetyków, łoju oraz drobnoustrojów chorobotwórczych. Oczyszcza ujścia mieszków włosowych oraz uruchamia mechanizmy naprawcze i regeneracyjne. Wpływa na metabolizm komórek skóry i regulację pracy gruczołów łojowych.
Zmniejsza niekorzystną mikroflorę w obrębie skóry głowy i skutecznie zwalcza objawy łupieżu oraz zapobiega jego nawrotom. Stosowanie peelingu znacznie zwiększa przyswajalność substancji aktywnych innych preparatów używanych w pielęgnacji skóry głowy, podnosząc ich skuteczność.

Umów wizytę
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Peeling skóry głowy wpływa na:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Prądy d'Arsonvala

Prądy Darsonvala – skuteczne urządzenie do stymulacji porostu włosów.
Znalazł także zastosowanie w problemach z łysieniem jako urządzenie do stymulacji porostu włosów. Stymuluje procesy złuszczania się martwego naskórka, dotlenia skórę. Darsonvala hamuje wypadanie włosów, niweluje łupież i pobudza krążenie w skórze głowy.
Podczas zabiegu widoczne jest iskrzenie, które powstaje między elektrodą a skórą. Ma ono korzystny wpływ na tkankę podskórną oraz mieszki włosowe. Dodatkowo wytwarzający się ozon posiada silne właściwości dezynfekujące, antybakteryjne i przeciwzapalne. Urządzenia polega na przegrzewaniu tkanek głęboko położonych za pomocą prądu (tzw. darsonwalizacja). Prąd ten posiada wysokie napięcie, lecz niskie natężenie (do 1mA).

Umów wizytę

Wskazania do zabiegu prądami d'Arsonvala jest:

Przeciwwskazania do zabiegu prądami d'Arsonvala jest:

Uważać powinny również osoby z metalowymi implantami w zębach.

Infuzja tlenowa

Infuzja tlenowa to innowacyjny zabieg trychologiczno-pielęgnacyjny z wykorzystaniem aktywnego tlenu, który pozwala na dogłębną pielęgnację włosów oraz skóry głowy.
Zabieg infuzji tlenowej polega na równoczesnym wtłaczaniu w skórę głowy wysoko sprężonego tlenu cząsteczkowego oraz skoncentrowanych składników aktywnych, które są niejako przemycane w głąb skóry głowy dzięki zastosowaniu wysokiego ciśnienia. W zabiegu wykorzystuję specjalną dyszę zwaną aerografem, która oddaje finalnie przefiltrowany i skoncentrowany 96% tlen.
Suplementacja czystego tlenu przez skórę pomaga przy ponownym unaczynieniu tkanki oraz przywraca aktywność metaboliczną skóry, tym samym walcząc z pogorszeniem wyglądu. Ponadto aplikacja tlenu wzmacnia skuteczność składników funkcjonalnych, a użyte produkty działają jak antyoksydanty i redukują stres oksydacyjny, dzięki czemu pierwsze efekty infuzji tlenowej widoczne są natychmiast po zabiegu. Zabieg ten ekspresowo wygładza, odświeża i odmładza skórę.

Umów wizytę
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Korzyści stosowania infuzji tlenowej:

Zabieg zalecany przy:

Terapia laserowa przeciw wypadaniu włosów

Nowa, ulepszona opaska HairMax do stosowania bez użycia rąk. Obejmuje skórę głowy odżywczym światłem lasera, dodaje energii i ożywia mieszki włosowe, co może stymulować WZROST NOWYCH WŁOSÓW.
Zabieg trwa od 90 sekund do 15 minut w zależności od posiadanego modelu.
Unikalny projekt obejmuje opatentowany mechanizm ząbków rozdzielających włosy, który można znaleźć wyłącznie w urządzeniach HairMax®– te właśnie ząbki rozdzielają włosy w trakcie zabiegu, tak aby maksymalna dawka światła lasera dotarła bezpośrednio do mieszków włosowych w celu uzyskania optymalnych wyników. 

Umów wizytę

Przeznaczeniem HairMax® Laser Band jest leczenie łysienia androgenowego i promowanie wzrostu włosów u mężczyzn, których w klasyfikacji Norwood-Hamilton określono jako typ od IIa do V, a także u kobiet, u których według skali łysienia Ludwig (Savin) stwierdzono stopień łysienia włosów I-4, II-1, II-2, lub występuje u nich łysienie okolicy czołowej z fototypem skóry od I do IV w klasyfikacji Fitzpatricka.
Urządzenie HairMax® LaserBand 82 zapewnia dotarcie delikatnego i odżywczego światła lasera do mieszków włosowych, co może stymulować uwalnianie energii i
tworzyć zdrowsze warunki dla wzrostu włosów. Takie pobudzenie energią lasera
może stymulować wzrost włosów poprzez podwyższenie poziomu energii komórkowej za pomocą zwiększonej produkcji ATP, wzmaga przepływ krwi do mieszków, zwiększa wprowadzaną ilość tlenu i substancji odżywczych, aktywizuje ochronę za pomocą oksydantów, a także przyśpiesza usuwanie takich niekorzystnych substancji jak DHT. Terapia światłem lasera HairMax wspiera przywrócenie naturalnego cyklu wzrostu włosów, co może powodować wzrost nowych włosów, które są gęstsze, grubsze i pełne życia. PONAD DWIE DEKADY BADAŃ I ROZWOJU

Możliwe korzyści i rezultaty:

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg, w którym wykorzystuje się Derma Roller wyposażony w obrotowy Wałek posiadający na powierzchni 54 igły ze stali szlachetnej lub Derma Pen wyposażony w 12 igieł, którymi nakłuwa się skórę głowy.  Poprzez mikronakłuwania za pomocą igieł o odpowiedniej długości i powstaniu mikrourazów i mikrokrwawień wydostająca się krew z uszkodzonych naczyń krwionośnech i zawarte w niej płytki krwi ulegają aktywacji. W wyniku tego dochodzi do uwalniania z nich tzw. czynników wzrostu. Ma to kluczowe znaczenie w procesie regeneracji tkanek. Czynniki wzrostu uwalniane w skórze przyspieszają dzielenie się komórek oraz stymulują komórki macierzyste i fibroblastry. Pobudzają tworzenie się kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego oraz składników macierzy międzykomórkowej. Wpływają korzystnie na jakość połączeń międzykomórkowych oraz na poprawę mikrokrążenia w skórze. Przyspieszają procesy odbudowy tkanek.

Umów wizytę
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Elektrostymulacja

Elektrostymulacja – Grzebień do elektrostymulacji to urządzenie wykorzystywane do elektrostymulacji cebulek włosowych w zabiegach trychologicznych. Podczas czesania impulsy elektryczne przekazywane są za pomocą elektrod (zębów grzebienia) dotykających skórę głowy powodujących lekkie mrowienie. Siłę impulsów dostosowuje się do odporności i wrażliwości skóry głowy. Zabieg powoduje wzmocnienie i prawidłowy wzrost włosów, wstrzymuje ich wypadanie wraz z cebulkami, zwiększa ukrwienie komórek i w związku z tym ułatwiona jest absorpcja składników aktywnych wykorzystywanych w zabiegach trychologicznych, co w efekcie końcowym daje odrost zdrowszych i piękniejszych włosów.  

Umów wizytę

Wiemy że piękna skóra i dobre samopoczucie idą ze sobą w parze.

Dbaj o włosy - nosisz je każdego dnia.

Facebook