...

Peeling Do skóry głowy Poznań

Peeling do skóry głowy jest to zabieg trychologiczny, który polega na oddziaływaniu określonej substancji enzymatycznej lub mechanicznej na skórę głowy w celu jej złuszczenia. Peeling skóry głowy ma na celu skuteczne oczyszczenie skóry głowy z zanieczyszczeń, brudu, kurzu, resztek kosmetyków, łoju oraz drobnoustrojów chorobotwórczych. Peeling oczyszcza ujścia mieszków włosowych oraz uruchamia mechanizmy naprawcze i regeneracyjne. Wpływa on na metabolizm komórek skóry i regulację pracy gruczołów łojowych. Zmniejsza niekorzystną mikroflorę w obrębie skóry głowy i skutecznie zwalcza objawy łupieżu oraz zapobiega jego nawrotom. Stosowanie peelingu trychologicznego znacznie zwiększa przyswajalność substancji aktywnych innych preparatów używanych w pielęgnacji skóry głowy, podnosząc ich skuteczność.

Na czym polega peeling skóry głowy?

Zabieg peelingu skóry głowy jest to procedura, która polega na złuszczaniu naskórka i jest zabiegiem trychologicznym. Substancje enzymatyczne stosowane w peelingu do skóry głowy powodują złuszczenie martwego naskórka. Peeling skóry głowy powinien być przeprowadzany raz na tydzień lub co dwa tygodnie, w zależności od potrzeb skóry. Należy pamiętać, że peeling skóry głowy może być nieodpowiedni dla osób z wrażliwą skórą lub skłonnością do łuszczycy, lub atopowego zapalenia skóry. W takich przypadkach należy skonsultować się z trychologiem przed przeprowadzeniem peelingu skóry głowy.

Peeling do skóry głowy, co daje?

Peeling skóry głowy wpływa na poprawę krążenia, dzięki któremu ożywimy cebulki włosów. Peeling trychologiczny zmniejsza przetłuszczanie się skóry głowy, zmniejsza podrażnienia oraz hamuje powracający łupież. Peeling skóry głowy to skuteczny sposób na usunięcie martwego naskórka, które mogą prowadzić do łupieżu i innych problemów skórnych. Regularny peeling pomaga w utrzymaniu skóry głowy w dobrej kondycji, co przekłada się na zdrowy i mocny wzrost włosów.

Podczas peelingu skóry głowy wykonywany jest masaż skóry, który poprawia krążenie krwi, co z kolei może pomóc w odżywianiu mieszków włosowych i spowodować wzrost zdrowych włosów. Masaż skóry głowy, który poprawa krążenia krwi jest szczególnie ważna dla osób, które borykają się z problemem wypadania włosów. Oczyszczanie porów dzięki peelingom zapobiega zapychaniu się gruczołów łojowych, co z kolei przyczynia się do poprawy stanu włosów i skóry głowy. Peeling skóry głowy może pomóc w usunięciu resztek kosmetyków, które mogą blokować skórę głowy i utrudniać wchłanianie składników odżywczych. Dzięki temu, że skóra głowy jest czystsza i bardziej odżywiona, włosy stają się mocniejsze i zdrowsze.

Peeling do skóry głowy efekty!

Peeling głowy powoduje oczyszczenie skóry głowy ze wszelkich zanieczyszczeń, co skutkuje uruchomieniem mechanizmów naprawczych i regeneracyjnych. Peeling wykonywany w gabinecie trychologicznym Hair& Scalp w Poznianiu hamuje łupież, zmniejsza przetłuszczanie się skóry głowy i podrażnień, a także poprawia krążenie, które skutkuje ożywieniem cebulek włosów, a tym samym – ich regenerację i szybszy wzrost. Do efektu peelingu trychologicznego zaliczyć można: