KONSULTACJA TRYCHOLOGICZNA

Konsultacja trychologiczna jest to szczegółowy wywiad z klientem, na podstawie którego trycholog może określić stan włosów oraz przyczyny problemów z włosami i skórą głowy. Trichoskopem, urządzeniem służącym do wykonania zabiegu trichoskopii w powiększeniu 200-krotnym, można ocenić skórę głowy, mieszki włosowe, naczynia krwionośne oraz stan włosów.

Na podstawie wywiadu z klientem oraz badania skóry głowy i włosów opracować można optymalną kurację, która w zależności od stopnia zaawansowania choroby może być stosowana samodzielnie przez klienta w domu. Dodatkowym wsparciem kuracji jest cykl zabiegów w gabinecie trychologicznym .

Umów wizytę

Gabinet Hair & Scalp Trycholog oferuje swoim klientom konsultacje trychologiczne, które stanowią pierwszy krok w walce z:

Dopasowanie odpowiedniej kuracji poprawia stan skóry głowy, która jest lepiej odżywiona, czego skutkiem jest poprawa kondycji włosów.
Przede wszystkim musimy pamiętać, iż skóra naszej głowy, jak i sama kondycja włosów, jest odzwierciedleniem tego, co dzieje się w naszym organizmie.
Na stan zdrowia i jakość skóry Twojej głowy i włosów ma wpływ wiele czynników, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Do czynników endogennych możemy zaliczyć np. zaburzenia hormonalne, zaburzenia odżywiania, czynniki genetyczne, zaburzenia w sferze emocjonalnej, choroby autoimmunologiczne, natomiast do egzogennych – nieprawidłowe zabiegi kosmetyczne, higiena, zanieczyszczenie środowiska.

Ważne: Wczesna reakcja pozwala szybko dotrzeć do podstaw problemu i usunąć je, przez co terapia trwa krócej i jest bardziej skuteczna.

Przed pierwszą wizytą zaleca się:

Warto mieć ze sobą aktualne wyniki morfologii krwi, zbadany poziom TSH, FT3, FT4, ATPO i ATG, poziom ferrytyny, Fe, witaminy D3, B12, cynku oraz OB lub CRP.
Ważne jest jednak, żeby nie były starsze niż sprzed pół roku.
Zanotuj nazwy produktów, których używasz do pielęgnacji i stylizacji włosów. Przygotuj się na pytania dotyczące przyjmowanych leków, przewlekłych chorób, metod antykoncepcji, diety i odżywiania, ilości snu oraz stanu emocjonalno-psychicznego.
Wywiad to podstawa dobrej diagnozy.

Konsultacja trychologiczna Poznań

Konsultacja trychologiczna to usługa, na którą decyduje się coraz więcej osób. Polega na przeprowadzeniu wywiadu na temat stanu skóry i włosów klienta. Konsultacja trychologiczna Poznań skupia się na takich aspektach jak zaburzenia hormonalne, stosowane na co dzień kosmetyki i zabiegi pielęgnacyjne, dieta oraz jej wpływ na organizm, morfologia. Użycie trichoskupu pozwala na ocenienie stanu zarówno skóry głowy, jak i włosów klienta. Konsultacja stanowi pierwszy krok do walki z wieloma dolegliwościami, od problemów z wrażliwą skórą głowy, przez nadmierne wypadanie włosów, po łysienie.

Facebook