...

Konsultacja trychologiczna Beata Stańko Poznań

Konsultacja trychologiczna jest to szczegółowy wywiad z klientem, na podstawie którego trycholog może określić stan włosów oraz przyczyny problemów z włosami i skórą głowy. 

Na podstawie wywiadu z klientem oraz badania skóry głowy i włosów trycholog opracować może optymalną kurację, która w zależności od stopnia zaawansowania choroby może być stosowana samodzielnie przez klienta w domu. Warto pamiętać, że dodatkowym wsparciem kuracji jest cykl zabiegów w gabinecie trychologicznym.

Co to jest Trichoskop?

Trichoskop to urządzenie służące do wykonania zabiegu trichoskopii w powiększeniu od 50 do 200. Trichoskopem można ocenić skórę głowy, mieszki włosowe, naczynia krwionośne oraz stan włosów.

Dla kogo są konsultacje trychologiczne w gabinecie Hair&Scalp?

Konsultacja trychologiczna w gabinecie Hair&Scalp wskazana jest dla osób borykających się z problemami ze skórą owłosioną głowy, utratą włosów lub ich złą kondycją. Indywidualnie dobrane zabiegi bardziej odżywią skórę, czego skutkiem będzie poprawa kondycji włosów. Musimy pamiętać, że skóra naszej głowy, jak i sama kondycja włosów, jest odzwierciedleniem tego, co dzieje się w naszym organizmie. Na stan zdrowia i jakość skóry Twojej głowy i włosów ma wpływ wiele czynników, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Do czynników endogennych możemy zaliczyć np. zaburzenia hormonalne, zaburzenia odżywiania, czynniki genetyczne, zaburzenia w sferze emocjonalnej, choroby autoimmunologiczne, natomiast do egzogennych – nieprawidłowe zabiegi kosmetyczne, higiena, zanieczyszczenie środowiska.
 
Ważne: Wczesna reakcja pozwala szybko dotrzeć do podstaw problemu i usunąć je, przez co terapia trwa krócej i jest bardziej skuteczna.

Konsultacja trychologiczna przeznaczona jest dla osób, które mają problem z:

Przed pierwszą wizytą zaleca się:

Przed pierwszą wizytą u trychologa warto mieć ze sobą aktualne wyniki morfologii krwi, zbadany poziom TSH, FT3, FT4, ATPO i ATG, poziom ferrytyny, Fe, witaminy D3, B12, cynku oraz OB lub CRP. Ważne jest, żeby wyniki badań nie były starsze niż sprzed pół roku. Zanotuj nazwy produktów, których używasz do pielęgnacji i stylizacji włosów. Przygotuj się na pytania dotyczące przyjmowanych leków, przewlekłych chorób, metod antykoncepcji, diety i odżywiania, ilości snu oraz stanu emocjonalno-psychicznego.

Wywiad u specjalisty trychologa to podstawa dobrej diagnozy. Dodatkowo przed pierwszą wizytą u trychologa nie należy myć głowy 24 godziny przed badaniem, nie stosować żadnych środków do stylizacji włosów i na skórę głowy oraz nie farbować włosów.

Konsultacja trychologiczna Poznań

Konsultacja trychologiczna w Hair&Scalp to usługa, na którą decyduje się coraz więcej osób. Polega ona na przeprowadzeniu wywiadu na temat stanu skóry i włosów klienta. Konsultacja trychologiczna skupia się na takich aspektach jak zaburzenia hormonalne, stosowane na co dzień kosmetyki i zabiegi pielęgnacyjne, dieta oraz jej wpływ na organizm, oraz badanie morfologiczne. Konsultacja trychologiczna stanowi pierwszy krok do walki z wieloma dolegliwościami, od problemów z wrażliwą skórą głowy, przez nadmierne wypadanie włosów, po łysienie.