...

Terapia Biomed LED

Spis treści

Terapia fotodynamiczna to innowacyjna metoda, dzięki której uatrakcyjnisz swój salon kosmetyczny i poszerzysz zakres wykonywanych usług o kolejny profesjonalny zabieg. Usługa fotodynamiczna z wykorzystaniem lampy Nano biomed PDT staje się coraz popularniejsza wśród kosmetycznych rozwiązań, stosowanych w medycynie estetycznej i dermo estetyce.

Terapia fotodynamiczna jest to mało toksyczna i przede wszystkim, w przeciwieństwie do innych zabiegów stosowanych w celu uzyskania tych samych efektów, to metoda mało inwazyjna

Na czym polega terapia fotodynamiczna?

Metoda PDT polega na połączeniu działania światła LED, lub też laserowego światła ze składnikami fotoaktywnymi, zawartymi w preparatach do pielęgnacji trudnych rodzajów skóry.

Kosmetyczka aplikuje na, w późniejszym etapie naświetlaną skórę, preparaty z zawartością nietoksycznych światłoczułych związków, reagujących po kontakcie z odpowiednim rodzajem światła, eliminując przy tym bakterie, grzyby, wirusy czy nawet komórki nowotworowe. Światło emitowane przez lampy Nano biomed PDT dociera 7 milimetrów w głąb skóry, co za tym idzie, stosowany może być jedynie przy powierzchniowych zmianach skórnych.

Zabieg fotodynamiczny z wykorzystaniem lamp Nano biomed PDT stosowany jest m.in. przy odmłodzeniu twarzy, szyi i dekoltu, zmniejszeniu cellulitu, widoczności blizn, cieni pod oczami, widocznego zmęczenia skóry twarzy a nawet używany jest przy leczeniu depresji. Lampy Nano biomed PDT znajdują zastosowanie przy aż 200 zabiegach na skórę i ciało.

Jakie zalety wyróżniają terapię fotodynamiczną lampami Nano biomed LED PDT?

Ta nowoczesna nieinwazyjna operacja skórna, jaką jest zabieg fotodynamiczny, posiada wiele zalet takich jak bezbolesność, szybkość i efektywność zabiegów, może być wykonywana o każdej porze roku, występuje minimalne ryzyko pojawienia się skutków ubocznych stosowania terapii lampami Nano biomed PDT, nie istnieją ograniczenia jeśli chodzi o fototyp skóry – może być stosowana przy ciemnych, śniadych jak i oliwkowych karnacjach. Największą zaletą tej metody jest jej skuteczność, w zależności od rodzaju skóry oraz schorzenia jakie na niej występuje, efekty osiągane są już na poziomie 90%-97%.

Inwestując w nowoczesne lampy Nano biomem LED PDT odróżnisz się od swojej rynkowej konkurencji a dzięki temu uatrakcyjnisz swój salon kosmetyczny, zdobywając przy tym nowych klientów.

Picture of Beata Stańko

Beata Stańko

Dyplomowany Trycholog, Członek Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego, uczestnik licznych kongresów i kursów zawodowych w Polsce i za granicą.

Więcej wpisów