Wypadanie włosów gdzie leczyć, profilaktyka, kim jest trycholog ?

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Wypadanie włosów dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Przyczyn wypadania włosów może być wiele, podobnie jak sposób leczenia. Często działania wykonywane „na własną rękę” to za mało i może okazać się konieczna wizyta u specjalisty. Nadmierne wypadanie włosów bowiem, może być efektem poważnych zaburzeń, które należy leczyć. Z czasem może doprowadzić do przerzedzenia włosów, a nawet – wyłysienia. 

Do najpopularniejszych przyczyn wypadania włosów wymienić można: zaburzenia hormonalne, stres, źle dobrana dieta, choroby wewnątrzustrojowe, odstawienie antykoncepcji lub poród, nieleczone łojotokowe zapalenie skóry, niewłaściwa pielęgnacja skóry głowy, przyjmowane leki. Co zatem zrobić, gdy wypadają włosy? Udać się do specjalisty, który zleci wykonanie niezbędnych badań.

Dodaj tu swój tekst nagłówka

W celu postawienia diagnozy wypadania włosów należy udać się do trychologa, czyli specjalisty zajmującego się włosami i skórą głowy. Po przeprowadzonym wywiadzie, specjalista bada naszą skórę głowy, używając w tym celu trychoskopu czyli urządzenia powiększającego dany obszar ponad dwieście razy. Z racji, że na problem wypadania włosów składają się różne czynniki, konieczne może okazać się wykonanie dodatkowych badań. Zanim udamy się do trychologa, a wypadanie włosów nie jest aż tak nasilone, warto zadbać o profilaktykę, czyli zapobieganie chorobie poprzez określone zabiegi. Należą do nich: zmiana diety, ograniczenie liczby stosowanych kosmetyków czy działające odżywczo na włosy koktajle z peptydami dzięki którym włosy powinny stać się mocniejsze, grubsze oraz zregenerowane. Innym rozwiązaniem może okazać się mezoterapia.

Mezoterapia skóry głowy wykonywana jest zarówno jako zabieg profilaktyczny jak i ten przeznaczony dla osób borykających się z nadmiernym wypadaniem włosów. Terapia polega na podaniu w skórę głowy preparatu z usieciowanym kwasem hialuronowym, z dodatkiem witamin i mikroelementów. W celu jego wykonania należy udać się do trychologa.

Trycholog, czyli specjalista od włosów.

Jeśli cierpisz na znaczne wypadanie włosów i zabiegi profilaktyczne okazują się nieskuteczne, najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u trychologa. Specjalista od włosów zajmujący się wszystkimi problemami, które mogą być z nimi związane przeprowadzi wywiad oraz konieczne do postawienia diagnozy badania.

Do zadań trychologa należą przede wszystkim kompleksowa analiza stanu skóry głowy oraz cebulek włosów. Specjalista ustala również jaka jest przyczyna wypadania włosów, dzięki czemu możliwe jest perfekcyjne dopasowanie sposobu leczenia. Gdzie przyjmuje trycholog? Trycholog to specjalista, który może prowadzić praktykę zarówno w prywatnym gabinecie, jak i w specjalnym centrum trychologicznym. Coraz częściej trycholog przyjmuje również w klinikach medycyny estetycznej. Koszt wizyty uzależniony jest od ilości przeprowadzonych badań oraz renomy kliniki, w której przyjmuje.

Facebook