Trycholog, karboksyterapia, zabieg karboksyterapii

Pistolet MCT Injector

Pistolet MCT Injector to urządzenie dające wiele możliwości w nowoczesnej medycynie estetycznej, na stałe usprawnił przebieg takich zabiegów jak karboksyterapia(iniekcja gazów), mezoterapia(iniekcja cieczy) czy też polimerów (czyli wypełniaczy)

MCT injector łączy dwie techniki zabiegowe jakimi są mezoterapia i karboksyterapia, jednocześnie zapewniając klientom komfort i bezpieczeństwo.

 

Mezoterapia igłowa

MCT Injector to pistolet umożliwiający przeprowadzenie w bezbolesny i precyzyjny sposób zabiegu mezoterapii igłowej. Wiele kosmetyków aplikowanych bezpośrednio na skórę nie jest wstanie przeniknąć przez jej wierzchnią warstwę, co niestety sprawia, że często stają się mniej skuteczne, lub w niektórych skrajnych przypadkach – zupełnie bezużyteczne. W odżywieniu skóry znakomicie sprawdza się zabieg mezoterapii, polega on na iniekcji rewitalizujących koktajli, które dzięki użyciu pistoletu MCT Injector są w stanie wniknąć nawet w najgłębsze warstwy skóry.

Nakłuwanie skóry to także doskonały sposób na stymulację komórek i pobudzenie ich do intensywnej regeneracji.

 

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu mezoterapii igłowej za pomocą pistoletu MCT Injector

-eliminacja oznak starzenia się,

-zapobieganie uszkodzeniom skóry,

-poprawa elastyczności skóry,

-poprawa mikrokrążenia,

-zmniejszenie widoczności blizn – pourazowych i potrądzikowych,

-zapobieganie łysieniu,

-zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny zawartych w skórze,

-likwidacja wczesnych oznak starzenia się

 

Karboksyterapia

Pistolet swoje zastosowanie znalazł także w dziedzinie medycyny jaką jest trychologia, dzięki dostępowi do najgłębszych warstw skóry, umożliwia dotarcie do mieszków włosowych a następnie wprowadzenie, wcześniej dobranych przez lekarza preparatów w postaci gazu takich jak CO2, w celu pobudzenia mieszków włosowych do pracy. Karboksyterapia dzięki swoim zaletom oraz skuteczności została ogłoszona ogromnym przełomem w dziedzinie medycyny estetycznej. Ta małoinwazyjna metoda przynosi rewelacyjne efekty, pomaga w walce nie tylko z łysieniem, owocnie sprawdza się także podczas walki z cellulitem , bliznami, miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej, czy też z rozstępami czy znacznym zwiotczeniem skóry.

 

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu karboksyterapii za pomocą pistoletu MCT Injector

– łysienie,

-walka z cellulitem,

– rozstępy,

-miejscowe akumulacje tkanki tłuszczowej,

-likwidacja blizn – pourazowych i potrądzikowych,

– rewitalizacja skóry

 

Mezokarboksyterapia

Mezokarboksyterapia to połączenie dwóch zabiegów jakimi są karboksyterapia  i mezotermia igłowa, taką medyczną hybrydą umożliwia jedynie nowoczesne urządzenie jaka jest pistolet MCT Injector. Zabieg przeprowadzony na skórze klientów zapewnia wzmocniony efekt  karboskyterapii, dzięki połączeniu tych dwóch innowacyjnych metod, otwiera się wiele drzwi do wykonania nowych zabiegów na twarz i ciało.

Facebook