...

Karboksyterapia skóry głowy

Karboksyterapia, trycholog

Spis treści

Czym jest i na czym polega?

Karboksyterapia istnieje w medycynie już od wielu lat, jej pierwsze udokumentowane użycie datuje się na ponad 70 lat wstecz, wtedy stosowana była u chorych z niewydolnością żył. Metoda ta już od samego początku funkcjonowania przynosiła zadowalające efekty, z czasem karboksyterapia została wykorzystywana do ujędrniania skóry, okazała się skuteczna także w walce z cellulitem a dziś mówi się, że otwiera ona drzwi do nowych, innowacyjnych technik rewitalizacji ludzkiej skóry.

Metoda ta fenomenalnie sprawdza się także w walce z nadmiernym wypadaniem włosów, jak i  przerzedzeniami.

Zabieg dostępny w dużej ilości gabinetów kosmetycznych, jaki i profesjonalnych klinikach. To terapia przy użyciu dwutlenku węgla wprowadzanego pod skórę w kontrolowanych dawkach.

Podskórna iniekcja z dwutlenku węgla, powoduje rozszerzenie się drobnych naczyń krwionośnych, przy seryjnym powtarzaniu zabiegu, wytwarzają się nowe naczynia krwionośne, dzięki czemu przepływ krwi zostaje zwiększony a to z kolei powoduje odżywienie oraz pobudzenie cebulek włosa do wzrostu.

Zabieg ten jest małoinwazyjny, niestety jednak nie należy do najprzyjemniejszych – podczas zabiegu pacjent może odczuwać delikatne ukłucie, oraz uczucie rozpychania pod skórą

Czy jest to bezpieczne?

Karboksyterapia jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, ponieważ polega na iniekcji CO2, które jest już samoczynnie produkowane wewnątrz komórek.  Aplikacja dwutlenku węgla, nie wywołuje u pacjentów wszelkich alergii, a ludzki organizm nie traktuje tej substancji jako toksycznego intruza. Sam dwutlenek zostaje wydalony w naturalnym procesie fizjologicznym za pośrednictwem płuc i nerek.

Dzięki małoinwazyjności zabiegu, nie wymaga on późniejszej rekonwalescencji a jedynym skutkiem ubocznym jakie niesie ze sobą, są powstałe naturalnie, w wyniku ukłucia, siniaki.

W jakich przypadkach nie należy stosować karboksyterapii?

  • Podczas ciąży,
  • W trakcie karmienia piersią,
  • W czasie przechodzenia stanów zapalnych,
  • Przy występowaniu nierównanego nadciśnienia tętniczego,
  • W momencie występowania nowotworów,
  • Choroby autoimmunologiczne,

Zmagasz się z wypadającymi włosami? Zgłoś się już dziś do Centrum Trychologii Poznań, aby uzyskać najlepszą pomoc specjalisty.

Więcej wpisów