...

Czym jest łysienie androgenowe i jak je zwalczyć?

łysienie andrgoenowe

Spis treści

Czym jest łysienie androgenowe i jak je zwalczyć?

Łysienie androgenowe obecnie jest główną przyczyną wypadania włosów, wbrew pozorom nie dotyczy ona jedynie mężczyzn – coraz częściej zdarza się, że to również kobiety cierpią z powodu regularnego, nadmiernego wypadania włosów.

Łysienie androgenowe to choroba mająca podstawy w ludzkich genach, ponieważ androgeny są jednymi z ludzkich hormonów a ich nadmierna ilość prowadzi do szybkiego osłabienia mieszków włosowych, a w efekcie do ich regularnego wypadania.

Problem ten dotyka zarówno osoby starsze wiekiem, jak i te które dopiero ukończyły 20 rok życia.

Po czym rozpoznać łysienie androgenowe?

W przypadku kobiet, łysienie pojawia się po 30 roku życia, szczególnie ujawnia siew trakcie trwania menopauzy. Utrata włosów zaczyna się od linii przedziałku, włosy wypadają z całej głowy i nie tworzą wyraźniej linii wypadania- widoczne jest wyraźne ich przerzedzenie

W przypadku mężczyzn, łysienie może rozpocząć się już po 20 roku życia , a włosy zaczynają wypadać na skroniach oraz czole.

Jak leczyć łysienie androgenowe?

Na ten rodzaj łysienia nie istnieje niestety żaden skuteczny lek, czy preparat do stosowania zewnętrznego. Nie należy zatem ufać ubarwionym reklamom szamponów czy odżywek na wypadanie włosów, ten rodzaj łysienia należy leczyć przeprowadzając specjalistyczne zabiegi trychologiczne, jakie mogą uzyskać Państwo w klinice trychologicznej Hair&Scalp z Poznania.

Skutecznymi zabiegam iw tym wypadku mogą okazać się:

  • Mezoterapia: (opisywana przez nas w poprzednim artykule), metoda polegająca na podskórnym zaaplikowaniu substancji jakimi są koktajle odżywcze,
  • Karboksyterapia: Podskórna aplikacja dwutlenku węgla, mająca na celu pobudzenie mieszkóo włosowych do pracy,
  • Terapia UVA/UVB: Skóra zostaje poddane oddziaływaniu promieni UV przez specjalną lampę,

Zauważyłeś u siebie znaczne przerzedzenie się włosów, a podczas czesania na szczotce lub grzebieniu zostają ich kępki? Już dziś umów się na konsultację trychologiczną w Poznaniu i dowiedz się co jest podłożem Twojego problemu.

W Wielkopolsce  dostępnych jest wielu trychologów, lecz najlepiej wybrać specjalistę z dużym doświadczeniem,  właśnie takich znajdziesz w klinice Hair&Scalp w PoznaniuTrycholog z Poznania, który pomógł już wielu osobom z ich uciążliwym wypadaniem włosów.

Więcej wpisów