Mezoterapia mikroigłowa to zabieg trychologiczny, do wykonania którego będziemy potrzebować specjalnego urządzenia zwanego Dermaroller. Dzięki mikro-nakłuciom skóry głowy poprzez naruszenie bariery naskórkowej doprowadzamy do powstania naskórka w warstwie rogowej. Jest on niewidoczny ” gołym ” okiem. Jest to jeden z bardziej skutecznych zabiegów wpływających korzystnie na odbudowę skóry głowy i włosów. Dlaczego?

Zabieg trychologiczny mezoterapii mikroigłowej w głównej mierze polega na rolowaniu skóry głowy specjalnym wałkiem zakończonym setką drobnych igiełek. Po wykonaniu szeregu ruchów w różnych płaszczyznach przechodzimy do nałożenia specjalnej substancji aktywnej. Efektem tego jest powstanie drobnych mikrouszkodzeń, które są impulsem do wzrostu i regeneracji.

Warto wspomnieć o ogromnej zalecie mezoterapii mikroigłowej, która jak żaden inny zabieg wpływa na ukrwienie skóry. Powoduje to, że dodatkowe substancje nakładane w czasie zabiegu trychologicznego docierają o wiele głębiej.

 

 

JAK PRZEBIEGA ZABIEG TRYCHOLOGICZNY MEZOTERAPII MIKROIGŁOWEJ?

 

 

1. Przed zabiegiem należy dokładnie umyć włosy, najlepiej letnią wodą
2. Nakładana jest specjalna substancja, która zwiększa objętość włosa oraz zapobiega ich wypadaniu
3. Zabieg trychologiczny z wykorzystaniem Derma rollu
4. Zabieg powinien być powtarzany 3x w tygodniu
5. Mezoterapia mikroigłowa trwa ok. 5 min.

 

 

DLA KOGO JEST SKIEROWANY ZABIEG MEZOTERAPII MIKROIGŁOWEJ?

 

 

Zabieg mezoterapii mikroigłowej jest przeznaczony dla osób z problemem wypadania włosów w różnym wieku, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Warto wspomnieć, że nie ma tutaj żadnych przeciwwskazań.

W pierwszym etapie leczenie będziemy mogli zaobserwować zatrzymanie procesu wypadania włosów. Wraz ze wzrostem liczby zabiegów dojdzie efekt zwiększonej objętości włosów oraz jego pogrubienie.

Mezoterapia mikroigłowa ze względu na długi cykl wzrostu włosa jest zabiegiem długotrwałym. Aby móc cieszyć się w pełni z osiągniętych rezultatów zabiegi trychologiczne powinny być przeprowadzane co kilka dni przez miesiąc. Po tym okresie następuje czas na regeneracje, po której wznawiamy zabiegi.

Facebook