włosy, łysienie, trycholog Poznań

Przyczyny wypadania włosów

Wypadanie włosów jest powszechnie spotykanym problemem zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Statystycznie w ciągu dnia tracimy ok 100 włosów dziennie. Jest to ok 5-10% włosów, które fazę wzrostu mają już za sobą i teraz znajdują się w fazie spoczynku. Kłopot zaczyna się dopiero w momencie gdy ta liczba jest znacznie wyższa. Jeżeli zauważyłaś/eś ostatnio zwiększoną liczbę wypadających włosów ten artykuł pozwoli przybliżyć przyczyny tego stanu.

 

1. NIEODPOWIEDNIA DIETA

 

Zdarzają się przypadki, w których to wypadnie włosów jest spowodowane źle zbilansowaną dietą. Brak ważnych składników odżywczychNieodpowiednia dieta wpływa na poziom wypadania włosów oraz kondycję skóry głowy takich jak: witamina B, żelazo, cynk czy białko wpłynie negatywnie nie tylko na kondycje skóry głowy ale również na paznokcie. Warto swoją dotychczasową dietę wzbogacić o produkty rybne, warzywa czy pieczywo pełnoziarniste. Skutecznym rozwiązaniem może być dodanie do codziennych posiłków suplementów w postaci biotyny, która ma udowodniony pozytywny wpływ na wzrost włosów.

 

2. ZBYT CZĘSTE KORZYSTANIE Z KOSMETYKÓW

 
 

Korzystanie zbyt często z kosmetyków, które osłabiają włos w konsekwencji prowadząc do ich nadmiernej utraty. Nie chodzi tutaj tylko o nakładanie farby na włosy ale także o korzystanie z szamponów, które niekorzystnie wpływają na zdrowie skóry głowy. Z kolei jeżeli chodzi o zmianę koloru włosów dobrze robić kwartalne przerwy między jednym farbowaniem a drugim.

 

3. PRZYJMOWANIE LEKÓW

 
 

Długotrwałe przyjmowanie leków również może skutkować osłabieniem się struktury włosaCzasami problem wypadania włosów jest bezpośrednio związany z przyjmowaniem leków, których efektem ubocznym może być własnie łysienie. Przeważnie są to leki hormonalne na tarczycę czy przeciw krzepnięciu krwi. Jeżeli zauważysz wyraźny związek pomiędzy przejmowaniem leków a wypadanie włosów udaj się bezpośrednio do lekarza, który wypisał receptę. Dobranie innej metody leczenia na pewno rozwiąże ten problem.

 

4. PROBLEM Z HORMONAMI

 
 

Jeden z najczęstszych powodów wypadania włosów oraz chorób skóry głowy. Przeważnie wynika to z niedoczynności bądź nadczynności tarczycy. Towarzyszyć temu może pogorszenie kondycji cery, wahania nastroju czy wagi ciała. Należy udać się do edokrynologa w celu zbadania poziomu tarczycy w organizmie.

 

5. NADMIERNY STRES

 
 

Wpływ na wypadanie włosów ma także długotrwały stres. Może on być związany z nerwową sytuacją w pracy bądź szokiem psychicznym spowodowanym przez jakiś wypadek, traumatyczne przeżycie. Problem wypadających włosów nie pojawi się od razu. Przeważnie ten efekt uboczny występuje po upływie paru miesięcy.

Długotrwały stres to kolejna przyczyna wypadania włosów

 

POLECAMY RÓWNIEŻ ARTYKUŁ NA TEMAT ZABIEGÓW TRYCHOLOGICZNYCH PRZECIW WYPADANIU WŁOSÓW

JEŻELI MASZ PROBLEM Z NADMIERNYM WYPADANIEM WŁOSÓW – NIE CZEKAJ ! SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I ZADBAJ O SWOJE ZDROWIE JUŻ DZIŚ.

Facebook