Mezoterapia mikroigłowa Poznań, zabiegi trychologiczne

Co to jest mezoterapia mikroigłowa?

Trudno byłoby znaleźć kogoś, kto nie zdawałby sobie sprawy z konieczności pielęgnowania skóry. Jednakże wiele osób prawdopodobnie myśli w tym kontekście przede wszystkim o takich częściach ciała jak twarz, dłonie czy stopy. Jeśli chodzi zaś o skórę głowy, mało kto rzeczywiście ma świadomość, że o nią również trzeba bardzo dbać. Z tego powodu stosunkowo często to miejsce na ciele pozostaje zaniedbane. Z pomocą przychodzi jednak coraz powszechniejsza mezoterapia mikroigłowa, która jest doskonałym rozwiązaniem problemów ze skórą głowy. Czym jest ów zabieg i na czym polega jego działanie?

Na czym polega mezoterapia mikroigłowa?

Paradoksalnie, podstawą mezoterapii mikroigłowej jest uszkodzenie skóry głowy. Są to jednak uszkodzenia, jak zdradza zresztą sama nazwa, w skali mikro. Podczas zabiegu wykonuje się serię nakłuć, których wynikiem są mikrourazy, a także mikrokrwawienia. Wystąpienie takich uszkodzeń powoduje, że skóra głowy zostaje pobudzona do rozpoczęcia procesu regeneracyjnego. Dodatkowo, mikrokanaliki, które powstają podczas przeprowadzania mezoterapii mikroigłowej pozwalają na lepsze wchłanianie składników odżywczych. Wśród procesów biologicznych, które wywołuje zabieg, można wymienić choćby:

  • przyspieszony podział komórek,
  • stymulacja komórek macierzystych i fibroblastów,
  • wzmożone tworzenie kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego i składników macierzy międzykomórkowej.

Skutkiem mezoterapii mikroigłowej jest zatem regeneracja skóry głowy. Zwiększa się przez to naturalne nawilżenie naskórka oraz jego ujędrnienie i uelastycznienie. Ponadto ograniczone zostaje wydzielanie sebum, redukcji mogą też ulec zmarszczki i rozstępy. Tkanki odbudowują się, a mikrokrążenie skóry staje się dużo lepsze.

Jak wygląda zabieg?

Przeprowadzanie mezoterapii mikroigłowej nie jest zbyt czasochłonne. Całość trwa zwykle kilkadziesiąt minut, podczas których wykonuje się nakłucia. Zabieg nie należy też do szczególnie bolesnych, choć czasem pacjent może otrzymać znieczulenie miejscowe. Jest przy tym całkowicie bezpieczny, przeprowadzany w sterylnych warunkach. Jako że w jego wyniku powstają mikrourazy, naturalne jest, iż na głowie pojawia się zaczerwienienie, ale zazwyczaj ustępuje ono maksymalnie po kilku godzinach od wizyty u trychologa. Nie zachodzi więc potrzeba procesu rekonwalescencji, a do codziennych obowiązków można powrócić bardzo szybko. Efekty zaś widać już po pierwszym zabiegu, zaleca się jednak, by przeprowadzić ich kilka, w celu kompleksowej regeneracji skóry głowy. Mimo tego, przed wykonaniem mezoterapii mikroigłowej warto skonsultować się z trychologiem, ponieważ niektóre choroby skóry, jak również alergie mogą stanowić przeciwwskazanie.

Sprzęt do mezoterapii mikroigłowej

Mezoterapia powinna być przeprowadzana przez wykwalifikowanego specjalistę, najlepiej doświadczonego trychologa. Mimo że jest ona całkowicie bezpieczna, to od jej prawidłowego wykonania zależy stan skóry głowy, a więc dotyczy kwestii zdrowotnej. Profesjonalista musi dysponować sprzętem potrzebnym do przeprowadzenia zabiegu. Do podstawowych elementów takiego wyposażenia należy choćby wałek obrotowy Derma Roller posiadający ponad pięćdziesiąt igieł wykonanych ze stali szlachetnej. Mniejszą alternatywą jest zaś Dermapen, swoją budową trochę przypominający długopis. On również służy do przeprowadzania mezoterapii mikroigłowej, dysponuje jednak dwunastoma igłami. Jest szczególnie użyteczny przy pracy z osobami posiadającymi wyjątkowo delikatną lub cienką skórę głowy.

Mezoterapia mikroigłowa stanowi doskonałe rozwiązanie problemów ze skórą głowy. Podczas zabiegu wykonuje się liczne nakłucia pobudzające naskórek do regeneracji, czego skutkiem jest znaczna poprawa jego stanu, wyglądu, nawilżenia i krążenia. Prawidłowo przeprowadzony zabieg może okazać się zbawienny dla zniszczonych tkanek, pod warunkiem, że jego wykonaniem zajmuje się wykwalifikowany trycholog dysponujący profesjonalnym sprzętem. Dlatego warto skorzystać z usług gabinetu Hair & Scalp Trycholog w Poznaniu, który zapewnia skuteczność i opiekę.

Facebook